A Fiorex Csomagolástechnika Debrecenből látja el az országot csomagolástechnikai anyagokkal, eszközökkel. Webáruházunkban online meg tudja vásárolni az Önnek legfontosabb csomagolóanyagokat, melyeket jó áron tudja megrendelni, és mi pedig nagy odafigyeléssel összekészítjük a rendelését, legyen szó egy termékről vagy 1000 termékről. A szállítást saját futárszolgálattal, vagy megbízott futárszolgálattal is meg tudjuk oldani az ország egész területén. Ha pedig Debrecenben jár, akkor személyesen is át tudja venni a rendelését, vagy akár személyesen azonnal megrendelni a szükséges csomagolóanyagokat.
Számos csomagolástechnikai termékkel, termékcsaláddal rendelkezünk, és a nagy részük saját raktáron van, de ez webshopban pontosan látható adott termékenként:
Hullámkarton dobozok, Csomagkísérő tasak, futártasak, pántolástechnika, légpárnás boríték, élvédők, fóliák, vágóeszközök, környezetbarát termékek, okmányhenger, térkitöltő, műanyag rekeszek, raklap – magasító, fadoboz – konténer. De persze a webáruházunkban az összeset eléred.
Lássuk mik is ezek részletesebben.
Hullámkarton dobozok:
Az egyik leggyakrabban használt csomagolóanyag, hiszen megfelelő méret kiválasztása után beletesszük a terméket, még egy kis térkitöltőanyag, és már lehet is lezárni. Fontos figyelni, a megfelelő méretre, mert nem csak a küldemény biztonságára van hatással, de a szállítási költségre is.
Az egyik legnépszerűbb termékünk. Rengeteg méretben elérhetőek, 3 vagy 5 rétegű vastagságban. Általában a 3 rétegű doboz elég szokott lenni, de nehéz tárgyaknál érdemes az 5 rétegűt választani.
Térkitöltés:
Ahhoz, hogy a termék ne mozogjon a dobozban érdemes minden irányból kitámasztani. Ez szinte bármivel megoldható, lehet papírlemez, légpárnás fólia, vagy biológiailag lebomló térkitöltő. A lényeg, hogy semelyik irányba ne mozogjon a termék.
Csomagkísérő tasak / Futártasak:
Ennek segítségével a doboz külsejére tudunk ragasztani olyan dokumentumot, ami fontos lehet a szállítás során. Például visszáru címirat, vagy származást igazoló dokumentumok, de sok esetben a számlát is ide szokták helyezni. Előnye, hogy felragasztás után, nem lehet leszedni roncsolás nélkül.
Pántolástechnika:
Ide tartozik, minden olyan kellék, eszköz, amivel a rakományt a lehető legbiztosabban tudjuk rögzíteni, vagy összefogni. A fő része a pántolószalag, ami körbetekeredik a dobozon, vagy fóliázott raklap körül. Mérettől függően minimum kettő kört szoktak ráfeszíteni. Szükség van egy hüvelyre, ami rögzíti a pántolószalagot, és nagyon ajánlott az élvédő lemez használata, ami abban segít, hogy az erős meghúzás után a dobozok szélei ne rogyjanak össze a pántszalag alatt.
Vannak kézi rögzítésű pántolószalagok, de ha rendszeresen használjuk ezt a csomagolástechnikát, akkor ajánlott a kézi pántológép, vagy automata pántológépek használata, amivel energiát és időt spórolunk.
Élvédők:
Az élvédő neve elég beszédes. A funkciója, hogy a szállítás során a termék oldali épek maradjanak. Több típust is megkülönböztetünk. Hab, papír, műanyag. Ezek kell először feltenni a rakományra, majd jöhet a körbe fóliázás. Praktikus és hatékony megoldás.
Légpárnás boríték:
A másik népszerű és egyszerű csomagolóanyag a buborékos boríték, hivatalosan légpárnás boríték. A papírdobozokhoz hasonlóan több méretből tudjuk kiválasztani a nekünk megfelelőt, érdemes választás előtt a belső méretet is ellenőrizni, hiszen végül is odakerül a küldemény. Gyors és biztonságos csomagolást biztosít, könnyebb tárgyak esetén.
Fóliák:
Ha már légpárnás borítékról volt szó, akkor jöhetnek a fóliák, abból is kezdjük a légpárnás fóliával, ami a borítékhoz hasonlóan könnyű és mégis hatásos. Egy vagy több rétegben a szállítmány köré tekerve megóvja a terméket a külső, könnyed, vagy közepes erősségű sérülésektől, karcolásoktól. Ezzel a típusú csomagolóanyaggal nem emelkedik jelentősen a csomag súlya.
A habfólia hasonlóan a légpárnáshoz könnyű mégis hatásos, annyi különbséggel, hogy a sűrűsége miatt, erősebb sérülésektől is óvja a küldeményt, és pont emiatt, nem annyira hajlékony, de még bőven kezelhető. Szintén akár több rétegben is használható.
Minden lezárására pedig a strech fóliát ajánljuk, ami nevéből is adódóan, feszítésre való. Ha a küldemény be van dobozolva vagy körbe van tekerve fóliával, akkor a strech fólia segít fixálni a csomagolást, erősebben összetartja a csomagot, nem engedi elmozdulni. Jó barátunk a csomagolásban!
Okmányhengerek:
Speciális csomagolóanyag, hosszú és vékony termékek szállítására. Ellenáll a külső sérüléseknek, és elég nagy merevségének hála, biztonságban tudhatók a benne lévő tárgyak.
Vágóeszközök:
Mit érnénk csomagolóanyagokkal, ha közben nem tudjuk méretre vágni. Alap dolognak tűnik, de ennek ellenére sokan ollóval vágják a dolgokat, pedig egy jó tapétavágó csodákra képes. És persze ne felejtsük el a ragasztószalag lehúzót, ami egy hatalmas találmány.
Most, hogy átnéztük a legfőbb csomagolási eszközöket és anyagokat, térjük át a nagyobb volumenben történő szállításra és tárolásra, ami egy sokkal specifikusabb terület, hiszen általában beszállítók, nagytermelők szoktak igénybe venni.
Műanyag ládák és rekeszek:
A műanyag rekeszek és ládák főleg tárolásra szolgálnak, de kisebb távokon a szállítás is megoldható vele. Fontos tudni, hogy több típus és méret is elérhető belőle. Találunk tejes ládákat, Szüretelő ládákat, zöldséges rekeszt. Ahogy látjuk általában a felhasználás módja szerint kerültek kialakításra. Stabil és masszív kialakításúak, így hosszútávon fel tudjuk őket használni.
Raklapok – Raklapmagasító keretek:
A raklapokat mindenki ismeri, aki járt már raktárban. Praktikus tárolást és szállítmánymozgatást tesz lehetővé, viszonylag csekély áron. A legelterjedtebb a fa raklap, de sokan használnak műanyag raklapokat is. Közös tulajdonságuk a nagy teherbírás és a rakhatóság. Tehát raklapmagasítókerettel könnyedén faládát tudunk készíteni, lefedve egy fa fedlappal. De akár több raklapot is egymásra tudunk helyezni, kiegészítőinkkel biztonságosan.