Rakományrögzítés pántolószalaggal
Mielőtt útra indulna rakománya, kiemelkedően fontos, hogy megfelelően rögzítse azt. Bizonyára senki nem szeretne azzal szembesülni az utazás végén, hogy a gonddal becsomagolt dobozok össze-vissza borultak a kamionban, mert elfeledkeztek azok lepántolásáról. A megfelelő stabilitás eléréséhez érdemes pántolószalagjainkat használnia.
Nagyobb súly, nagyobb terjedelem esetén szükséges a pántolás. Abban az esetben, ha a szállítás során már megfelelően bedobozolta és /vagy befóliázta a rakományt, a legbiztosabb módja a kármentes szállításnak, ha az egész szállítmányt, akár raklapon, akár anélkül összepántolják. Így az erős pántolószalag egyben tarja a szállítás alatt, nem mozdul el nagyobb külső hatások esetén sem.
Mire figyeljünk pántolás esetén?
A pántolás során figyelnünk kell arra, hogy szorosan álljanak a csomagok, amiket le akarunk pántolni, így nem a pántszalag fogja összerántani az egészet, amivel kárt tud okozni.
Érdemes minden esetben élvédőket alkalmazni, hiszen ezzel a doboz széleit tudjuk merevíteni. Az élvédő segítségével a pántolószalag húzó ereje eloszlik az élvédőn, így a pántolás közben nem esik össze, vagy szakad ki.
Ha kevesebb csomagot szoktunk pántolni, akkor ajánljuk a kézi pántoló gépeinket, vagy a félautomata változatokat. Míg ha nagyüzemben csináljuk, akkor minimum félautomata, de inkább automata pántológépekkel tudnak hatékonyan és gyorsan dolgozni.
Ha a pántolást megfelelően szeretnénk végezni a rakomány méretétől függően, minden irányból minimum két-két átdobással érdemes számolni, így bármilyen irányú elmozdulás esetén is merevít.
Csomagolja áruját gonddal, törődéssel az első lépéstől az utolsóig!
Pántolástechnika tippek
A pántolástechnika elsősorban bálázásra, kötegelésre, csomagok, egységrakományok rögzítésére használják, hogy a szállítóeszközön történő mozgatást megakadályozza, illetve, hogy összefogja a kisebb méretű egységeket.
Az automata és kézi PP pántolószalagok előnyei:
|
PET pántolószalagok
|
Poliészter, erősített, szőtt kézi pántolószalag
Nézd meg milyen élvédőket ajánlunk pántoláshoz!
Lássuk, milyen pántológépre van szükséged!
Pántolástechnikai kiegészítők a gyors és hatékony pántoláshoz
A pántolás fontossága és szükségesség vitathatatlan, így összeszedtük, milyen eszközökre és kiegészítőkre van szükségünk, hogy a pántolás gyors, olcsó és hatékony legyen. Lássuk részletesen!
Pántolószalag
A pántolószalagok típusait már egy előző cikkben bemutattuk, de kétségtelen, hogy enélkül nehéz bármit is csinálni. Általában a felhasználás módja határozza meg, hogy melyik típusra van szükségünk. Milyen pántológépünk van, és milyen csomagolásra szeretnénk alkalmazni.
Ide kattintva nézheted meg a pántolószalagokat.
Pántolóhüvely
A pántolóhüvely a legköltséghatékonyabb megoldás, hiszen nem csak olcsó, de drága gépre sincs szükség a használatához. Különböző méretekben elérhető.
Ide kattintva nézheted meg a pántolóhüvelyeket.
Pántolószalag tároló
Ha azt akarjuk, hogy a pántolószalag rendezetten legyen a raktárban elhelyezve, akkor ajánlott egy tároló beszerzése, így nem csak rend lesz, de a mozgatása is egyszerű és kényelmes.
Ide kattintva nézheted meg a pántolószalag tárolókat.
Pántológép
A pántológépekről egy részletes bemutató cikket készítettünk, ahol bemutatjuk kinek, melyik megoldás a megfelelő. Kitértünk a kézi, félautomata, és automata pántológépekre is.
Mielőtt egy ilyen gépet vásárolnál, mindenképp olvasd el cikkünket ide kattintva.
Tapétavágó kés
A mindig hasznos és fogyóeszköz. Akár bontásra, akár méretre vágásnál hasznos kiegészítő, amiből mindig kell egy a kéznél.
Tegyél egyet kosaradba a többi mellé ide kattintva!
Papír / Műanyag / Hab Élvédők
Amilyen fontosak és hasznosak a pántolószalagok, olyannyira szükségesek az élvédők is, amelyek megvédik a szállítmányt az erős húzóerőtől.
Nézd meg, melyik típust, mire tudunk használni.
Ha pántoló eszközök vásárlásán gondolkozol, akkor a legjobb helyen jársz. A Fiorex.hu Csomagolástechnikánál nem csak kedvező áron tudod megrendelni, de a kiszolgálás is minőségi lesz!